Aakkosellinen hakemisto

Simo Aikioniemi

IT-tukihenkilö 0400 208701 simo.aikioniemi@sogsakk.fi

Nilla Angeli

suunnittelija, Toivoniemi, Kaamanen 050 325 5756 nilla.angeli@sogsakk.fi

Mika Aromäki

suunnittelija 040 726 0249 mika.aromaki@sogsakk.fi

Göran Blomster

jalometalli ja kivityöt, Inari 040 731 0587 goran.blomster@sogsakk.fi

Marina Falevitch

suunnittelija 0400 395 672 marina.falevitch@sogsakk.fi

Kaisa Feodoroff

suomen kieli 040 764 4632 kaisa.feodoroff@sogsakk.fi

Minna-Carita Haantie

matkailuala 040 487 8085 minna-carita.haantie@sogsakk.fi

Matti Harjuniemi

asuntolanvalvoja 040 707 3791 matti.harjuniemi@sogsakk.fi

Juha-Antti Heikkinen

media, Sajos 040 487 6869 juha-antti.heikkinen@sogsakk.fi

Tarja Huhtala

projektityöntekijä, Arktista pedagogiikkaa II -hanke 050 327 2843 tarja.huhtala@sogsakk.fi

Esa Huhtamella

keittiö, Inari 040 724 3786 esa.huhtamella@sogsakk.fi

Anu Isoaho

siivooja, Toivoniemi 040 764 4572 anu.isoaho@sogsakk.fi

Ulla Isotalo

markkinointisuunnittelija 0400 395 674 ulla.isotalo@sogsakk.fi

Pasi Jaakonaho

saamenkäsityö, Korukivi ja jalometalli 040 723 6894 pasi.jaakonaho@sogsakk.fi

Ismo Joentakanen

erä- ja luontoala, kalatalous, Toivoniemi 0400 131 521 ismo.joentakanen@sogsakk.fi

Ritva Jomppanen

toimistosihteeri 040 723 6995 ritva.jomppanen@sogsakk.fi

Jyrki Jumisko

ravintola ja catering 040 723 7260 jyrki.jumisko@sogsakk.fi

Vesa Juntunen

luonto- ja ympäristöala, Toivoniemi 0400 142 637 vesa.juntunen@sogsakk.fi

Marja-Leena Järvenpää

siivooja, Inari 040 723 7108 marja-leena.jarvenpaa@sogsakk.fi

Raisa Järvenpää

liiketalous 050 430 8170 raisa.jarvenpaa@sogsakk.fi

Outi Jääskö

luonto- ja ympäristöala, porotalous, Toivoniemi 0400 395 679 outi.jaasko@sogsakk.fi

Anne Kaisanlahti

sosiaali- ja terveysala 040 487 8891 anne.kaisanlahti@sogsakk.fi

Mari-Anne Kenttämaa

toimistosihteeri 040 723 7016 mari-anne.kenttamaa@sogsakk.fi

Heidi Kitti

pohjoissaamen kieli ja kulttuuri 040 487 6890 heidi.kitti@sogsakk.fi

Leena Kiviniemi

sosiaali- ja terveysala 040 723 7224 leena.kiviniemi@sogsakk.fi

Annikki Kopakkala

siivooja, Inari 040 764 4172 annikki.kopakkala@sogsakk.fi

Jari Kumpuniemi

työmestari, Toivoniemi, Kaamanen 040 487 6795 jari.kumpuniemi@sogsakk.fi

Johanna Laakso

etäopetuksen tukihenkilö, virtuaalikoulu 040 549 7429 johanna.laakso@sogsakk.fi

Jouni S. Laiti

saamenkäsityö, kovat materiaalit 040 487 6889 jouni.laiti@sogsakk.fi

Hilma Länsman

saamenkäsityö, pehmeät materiaalit 040 197 6213 hilma.lansman@sogsakk.fi

Outi Länsman

pohjoissaamen kieli ja kulttuuri, SAJOS 040 844 7399 outi.lansman@sogsakk.fi

Unni Länsman

projektipäällikkö Arktista pedagogiikkaa II-hanke, suunnittelija Saamelainen lastentarhanopettajakoulutus 050 502 1357 unni.lansman@sogsakk.fi

Leena Magga

luonto- ja ympäristöala, porotalous, Toivoniemi 046 921 0613 leena.magga@sogsakk.fi

Paavo Nevalainen

luonto- ja ympäristöala, Toivoniemi 0400 150 658 paavo.nevalainen@sogsakk.fi

Elle-Maaret Näkkäläjärvi

apulaisrehtori / veahkkerektor 040 568 3111 elle-maaret.nakkalajarvi@sogsakk.fi

Janne Näkkäläjärvi

kehitysjohtaja / ovddidanhoavda 040 759 9427 janne.nakkalajarvi@sogsakk.fi

Tiisu-Maria Näkkäläjärvi

sosiaali- ja terveysala 040 378 0304 tiisu-maria.nakkalajarvi@sogsakk.fi

Ellen Pautamo

pohjoissaamen kielen ja kulttuurin opettaja 040 764 4612 ellen.pautamo@sogsakk.fi

Kari Peltonen

atk-suunnittelija 040 844 5423 kari.peltonen@sogsakk.fi

Petri Puttonen

tietojenkäsittely 040 723 7179 petri.puttonen@sogsakk.fi

Outi Ranta

talouspäällikkö 040 723 6947 outi.ranta@sogsakk.fi

Teija Rantatalo

toimistovirkailija 040 182 4129 teija.rantatalo@sogsakk.fi

Eeva-Liisa Rasmus-Moilanen

rehtori / rektor 050 571 9562 eeva-liisa.rasmus-moilanen@sogsakk.fi

Tarja Rautanen

keittiö, Inari 040 764 4375 tarja.rautanen@sogsakk.fi

Arto Saijets

saamenkäsityö, kovat materiaalit 040 764 4694 arto.saijets@sogsakk.fi

Siivoojat / Inari

040 764 4172

Eila Syväjärvi

suunnittelija, Hetta 040 572 8398 eila.syvajarvi@sogsakk.fi

Anne Tervaniemi

keittiö, Toivoniemi 040 764 4209 anne.tervaniemi@sogsakk.fi

Leena Tervaniemi

siivooja, Inari 040 764 4172 leena.tervaniemi@sogsakk.fi

Toimisto/Inarin toimipaikka

040 723 7309 tai 040 723 7319

Anniina Turunen

saamenkäsityö, pehmeät materiaalit 040 723 6759 anniina.turunen@sogsakk.fi

Sirpa Uusitalo

keittiö, Inari 040 764 4375 sirpa.uusitalo@sogsakk.fi

Samuel Valkeapää

korukivi- ja jalometalliala 040 487 6886 samuel.valkeapaa@sogsakk.fi

Leila Valle

keittiö, Inari 040 764 4375 leila.valle@sogsakk.fi

Virpi Valle-Perätalo

asuntolanohjaaja 0400 290 758 virpi.valle@sogsakk.fi

Arja Vanhatalo-Lustig

ravintola ja catering 040 723 7250 arja.vanhatalo-lustig@sogsakk.fi

Jarmo Wetterstrand

asuntola, Inari 050 400 1734 jarmo.wetterstrand@sogsakk.fi
koulutustarjonta-banneri.jpg Hakijalle

Sakk:sta valmistuu todellisia työelämän taitajia. Järjestämme koulutusta sekä nuorille että aikuisille. Yrityksille ja yhteisöille tarjoamme työelämälähtöistä koulutusta sekä kehittämispalveluita.

common_readmore
opiskelijalle.jpg Opiskelijalle

Tervetuloa opiskelemaan Sakk:een! Opiskelijalle osioon on koottu tietoja, jotka auttavat sinua opintojen aikana arjen käytännöistä selviytymiseen ja onnistumiseen opinnoissasi.

common_readmore
vaaka-hankkeet.jpg Hankkeet

Saamelaisalueen koulutuskeskuksen käynnissä olevat ja päättyneet hankkeet.

common_readmore
palvelut.jpg Palvelut

Sakk tekee tiivistä yhteistyötä alueen yritysten ja muiden työelämän organisaatioiden kanssa. Kehitämme aktiivisesti palvelujamme tarjotaksemme ratkaisuja työelämän tarpeisiin. Tarjoamme laajan valikoiman lupa-, pätevyys-, kortti- ja muita koulutuksia yrityksille ja yhteisöille.

common_readmore
tietoa-meista-vaaka.jpg Tietoa meistä

Saamelaisalueen koulutuskeskus (SAKK), pohjoissaameksi Sámi oahpahusguovddáš (SOG), on saamenkäsityöhön, poronhoitoon ja saamen kieliin erikoistunut toisen asteen oppilaitos, joka järjestää monialaista ammatillista koulutusta sekä nuorille että aikuisille.

common_readmore
paakuva-virtuaalikoulu.jpg Virtuaalikoulu

Virtuaalikoulussa opinnot suoritetaan etäopintoina erilaisissa verkkoympäristöissä.

common_readmore