Usâttâh pustavij mield

Simo Aikioniemi

it-tukihenkilö +358 400 208 701 simo.aikioniemi@sogsakk.fi

Nilla Angeli

teurastamotyöntekijä +358 50 325 5756 nilla.angeli@sogsakk.fi

Erkki Feodoroff

lehtori, media-ala +358 40 487 6869 erkki.feodoroff@sogsakk.fi

Kaisa Feodoroff

lehtori, suomen kieli +358 40 764 4632 kaisa.feodoroff@sogsakk.fi

Satu Gahmberg

lehtori, luontomatkailu +358 50 591 7943 satu.gahmberg@sogsakk.fi

Matti Harjuniemi

asuntolanhoitaja +358 40 707 3791 matti.harjuniemi@sogsakk.fi

Esa Huhtamella

keittäjä, Inari +358 40 764 4375 esa.huhtamella@sogsakk.fi

Anu Isoaho

siivooja, Hopialampi +358 40 764 4572 anu.isoaho@sogsakk.fi

Ulla Isotalo

julkaisu- ja markkinointisuunnittelija +358 400 395 674 ulla.isotalo@sogsakk.fi

Pasi Jaakonaho

lehtori, saamenkäsityöt, kovat materiaalit ja korukivi- ja jalometalliala +358 40 723 6894 pasi.jaakonaho@sogsakk.fi

Ismo Joentakanen

lehtori, luonto- ja kalatalousala +358 400 131 521 ismo.joentakanen@sogsakk.fi

Ritva Jomppanen

toimistosihteeri +358 40 723 6995 ritva.jomppanen@sogsakk.fi

Sirkka-Liisa Jomppanen

toimistovirkailija +358 50 309 3705 sirkka-liisa.jomppanen@sogsakk.fi

Jyrki Jumisko

lehtori, ravintola- ja cateringala +358 40 723 7260 jyrki.jumisko@sogsakk.fi

Vesa Juntunen

lehtori, luontoala +358 400 142 637 vesa.juntunen@sogsakk.fi

Marja-Leena Järvenpää

laitossiivooja +358 40 723 7108 marja-leena.jarvenpaa@sogsakk.fi

Raisa Järvenpää

tuntiopettaja, liiketoiminnan ammattiaineet +358 50 430 8170 raisa.jarvenpaa@sogsakk.fi

Anne Kaisanlahti

tuntiopettaja, sosiaali- ja terveysalan ammattiaineet +358 40 487 8891 anne.kaisanlahti@sogsakk.fi

Mari-Anne Kenttämaa

toimistosihteeri +358 40 723 7016 mari-anne.kenttamaa@sogsakk.fi

Heidi Kitti

pohjoissaamen kieli- ja kulttuuri +358 40 487 6890 heidi.kitti@sogsakk.fi

Leena Kiviniemi

lehtori, sosiaali- ja terveysala +358 40 723 7224 leena.kiviniemi@sogsakk.fi

Annikki Kopakkala

siivooja, Inari +358 50 477 4629 annikki.kopakkala@sogsakk.fi

Johanna Laakso

etäopetuksen tukihenkilö +358 40 549 7429 johanna.laakso@sogsakk.fi

Jouni S. Laiti

saamenkäsityöt, kovat materiaalit +358 40 487 6889 jouni.laiti@sogsakk.fi

Tauno Ljetoff

koltansaamen kielen ja kulttuurin opettaja +358 50 433 4449 tauno.ljetoff@sogsakk.fi

Outi Länsman

lehtori, saamen kieli- ja kulttuuri +358 40 844 7399 outi.lansman@sogsakk.fi

Unni Länsman

projektipäällikkö, Arktista pedagogiikkaa II-hanke +358 50 502 1357 unni.lansman@sogsakk.fi

Leena Magga

tuntiopettaja, porotalouden ammattiaineet +358 46 921 0613 leena.magga@sogsakk.fi

Minna-Carita Moilanen

lehtori, matkailuala +358 40 487 8085 minna-carita.moilanen@sogsakk.fi

Paavo Nevalainen

lehtori, tekniset aineet +358 400 150 658 paavo.nevalainen@sogsakk.fi

Janne Näkkäläjärvi

kehitysjohtaja +358 40 759 9427 janne.nakkalajarvi@sogsakk.fi

Ellen Pautamo

lehtori, saamen kieli- ja kulttuuri (virtuaaliopetus) +358 40 764 4612 ellen.pautamo@sogsakk.fi

Kari Peltonen

atk-suunnittelija +358 40 844 5423 kari.peltonen@sogsakk.fi

Petri Puttonen

lehtori, tieto- ja viestintätekniikka +358 40 723 7179 petri.puttonen@sogsakk.fi

Outi Ranta

talouspäällikkö +358 40 723 6947 outi.ranta@sogsakk.fi

Tarja Rautanen

keittäjä, Inari +358 40 764 4375 tarja.rautanen@sogsakk.fi

Arto Saijets

saamenkäsityöt, kovat materiaalit +358 40 764 4694 arto.saijets@sogsakk.fi

Irina Saijets

tuntiopettaja, saamen käsityöt, pehmeät materiaalit +358 40 197 6213 irina.saijets@sogsakk.fi

Irina Salomaa

tuntiopettaja, matkailuala +358 40 487 6886 irina.salomaa@sogsakk.fi

Jaana Seipiharju

lehtori, liiketoiminnan ammattiaineet +358 40 723 1068 jaana.seipiharju@sogsakk.fi

Eila Syväjärvi

suunnittelija, Hetta +358 40 572 8398 eila.syvajarvi@sogsakk.fi

Anne Tervaniemi

emäntä, Inari +358 40 724 3786 anne.tervaniemi@sogsakk.fi

Birgitta Tuovinen

tuntiopettaja, sosiaali- ja terveysalan ammattiaineet +358 50 5947 524 birgitta.tuovinen@sogsakk.fi

Anniina Turunen

lehtori, saamen käsityöt, pehmeät materiaalit +358 40 723 6759 anniina.turunen@sogsakk.fi

Sirpa Uusitalo

keittäjä, Inari +358 40 764 4375 sirpa.uusitalo@sogsakk.fi

Leila Valle

keittäjä, Hopialampi +358 40 764 4209 leila.valle@sogsakk.fi

Virpi Valle-Perätalo

asuntolaohjaaja +358 400 290 758 virpi.valle@sogsakk.fi

Arja Vanhatalo-Lustig

lehtori, ravintola- ja cateringala +358 40 723 7250 arja.vanhatalo-lustig@sogsakk.fi
koulutustarjonta-banneri.jpg Occei

SMK:st valmâštuveh olmâ pargoeellim čeepih. Mij ornip škovlim sehe nuoráid já rävisulmuid. Irâttâssáid já siärvádâhháid mij faallâp pargoelimân vuáđudeijee škovlim- já ovdedempalvâlusâid.

Luuvâ lase
opiskelijalle.jpg Uáppei

Tiervâpuáttim kozzâđ uápuid SMK:n! Uáppei-uásán láá čuákkejum Tunjin tiäđuh, moh išedeh uápui ääigi, vâi Tun piergiih argâpeeivi keevâtlâšvuođâiguin já tuu uápuh maneh pyereest.

Luuvâ lase
vaaka-hankkeet.jpg Haavah

Säämi máttááttâskuávdáá joođoost leijee já nuuhâm haavah.

Luuvâ lase
palvelut.jpg Palvâlusah

SMK parga ennuv oovtâst Aanaar kuávlu irâttâsâiguin já eres pargoeellim organisaatioiguin. Mij ovdedep aktiivlávt palvâlusâidân, vâi mij pyehtip faallâđ čuávdusijd pargoeellim tárboid. Mij faallâp vijđes lope-, tohálâšvuotâ-, korttâ- já eres škovliittâsmáhđulâšvuođâid irâttâssáid já siärvusáid.

Luuvâ lase
tietoa-meista-vaaka.jpg Tiäđuh mist

Säämi máttááttâškuávdáš (SMK), tavesämikielân Sámi oahpahusguovddáš (SOG), lii tuáján, puásuituálun já sämikieláid spesiaališum nube tääsi oppâlágádâs, mii uárnee maaŋgâ syergi áámmátlii škovliittâs sehe nuoráid já rävisulmuid.

Luuvâ lase
virtuaaalikoulu.jpg Virtuaalškovlâ

Virtuaalškoovlâst uápuid čođâlditeh káidusuáppun jieškote-uvlágán viermipirrâsijn.

Luuvâ lase